Festa është për River Plejt! Dramë e veçantë në Superklasikon më të rëndësishme (VIDEO)

Festa është për River Plejt, skuadër kjo e cila për të katërtën herë në histori u shpallë kampione e Amerikës Jugore, pasi në finalen e madhe të ‘Copa Libertadores’ mundi Boka Xhuniorsin me rezultatin 3:1 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5:3 triumfoi në ‘Superklasikon’ më të madhe në histori, njofton

Katari favorit për të organizuar super përballjen, River Plejt-Boka Xhuniors

‘Khalifa International Stadium’ në kryeqendrën e Katarit - Doha, është favorit për të pritur ndeshjen e kthimit midis dy skuadrave gjigande argjentinase, River Plejt dhe Boka Xhuniors në kuadër të finales së madhe të Copa Libertadores, njofton ‘The Sun’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Sipas këtij burimi ndeshja do të zhvillohet me 9 dhjetor