IFFHS, Modriç shpallet më i miri në konkurrencë me Messin dhe Hazard, ja të gjitha çmimet

Në pritje të ‘Topit të Artë’, ku shihet si favoriti kryesor, Luka Modriç mori një tjetër çmim të rëndësishëm. Sipas Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave në futboll (IFFHS),  kroati është lojtari më i mirë për vitin 2018. Mesfushori i Realit të Madridit e fitoi këtë çmim duke lënë pas krahëve Lionel

IFFHS, Reali i Madridit në krye të renditjes së klubeve për vitin 2017-të

Fitues të shumëfishtë gjatë vitit të kaluar, Reali i Madridit ka treguar edhe njëherë aftësitë për të korur sukses, duke rrëmbyer kështu trofeun e katërt në histori sa i përket klasifikimit të përvitshëm të klubeve botërore nga IFFHS, Federata ndërkombëtare e futbollit, historisë dhe statistikave. Klubi madrilen është shpallur si ekipi