“Juventusi në krizë”, gati të shesë Ronaldon! Bashkohet me Messin te Barcelona?

Pandemia “Covid 19” ka prekur shumë skuadra të mëdha europiane, përfshirë këtu edhe kampionët e Italisë, Juventusin. Këta të fundit kanë pësuar humbje të mëdha financiare dhe duan të ulin sa më shumë harxhimet gjatë kësaj kohe, ndërsa së fundmi po mendojnë edhe shitjen e Kristiano Ronaldos, për shkak të

Barcelona me Messin bënë detyrën ndaj Napolit, kualifikohet në çerekfinale të LK (VIDEO)

Falë Lionel Messit, Barcelona ka arritur të sigurojë kalimin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra “katalunase” sonte në “Kamp Nou” shënoi fitore 3:1 përballë Napolit të Xhenaro Gatuzos, duke siguruar kalimin në fazën tjetër të garave, me rezultatin e përgjithshëm 4:2. Napoli e nisi vrullshëm takimin duke qëlluar shtyllën pas

Javën e ardhshme rikthehet Liga e Kampionëve, derisa Gatuzo vjen me një përgjigje epike lidhur me Messin!

Javën e ardhshme rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, ku do të kemi mundësinë të shohim ndeshjet e kthimit të 1/16 së finales. Një ndër ato ndeshje që pritet me shumë padurim, është edhe ajo midis Barcelonës dhe Napolit, e cila ende nuk është përcaktuar se ku do të zhvillohet për

Messi ndërprenë bisedimet për kontratën e re! A po largohet argjentinasi nga Barcelona?

Gazeta spanjolle “Cadena Ser” raporton se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është i lodhur nga akuzat dhe fajësimi për të gjitha problemet në klubin “katalunas” dhe dëshiron të largohet në fund të kontratës së tij aktuale. I njëjti burim pohon se Lionel Messi i ka ndërprerë bisedimet me drejtuesit e klubit

Më i miri i të gjitha kohërave, Messi apo Ronaldo? Ja përgjigja e Enis Bardhit

Enis Bardhi ishte në fokus të mediave në Hungari, për të cilët përcolli atmosferën e karantinës në Valencia të Spanjës dhe dallimin mes kampionatit në Hungari, ku ishte pjesë e Ujpeshtit për plotë 3 vite (2014-2017). Ai pikërisht nga kjo skuadër verën e vitit 2017-të u transferua te Levantes, ndërsa në

Messi ka kërkuar që super sulmuesi i Liverpullit të transferohet te Barcelona!

Mediat britanike raportojnë se Lionel Messi i ka kërkuar Sadio Manes të transferohet tek Barcelona, ndërsa një gjë të tillë ua ka kërkuar edhe drejtuesve të skuadrës “katalunase”. Me Luis Suarezin e dëmtuar dhe në moshë, si dhe me Kutinjon jashtë forme, Barcelonës i nevojitet patjetër një sulmues si Mane. Senegalezi po

E bujshme, në Gjermani Rashicën e krahasojnë me Messin dhe Mbappen!

Faqja zyrtare e Bundesligës gjermane, ka shkruar një artikull për futbollistin kosovar Milot Rashica. Në këtë artikull tregohet se kush është Rashica, të cilin e krahasojnë me Messin dhe Mbappen sa u përket numrit të golave të shënuar në vitin 2019. “Rashica filloi të luaj në klubin e vendlindjes KF Vushtrria në

Messi në kërkim të 700 golave

Atë që e ka arritur ylli portugez, Kristiano Ronaldo, dëshiron ta arrijë edhe Lionel Messi. Nga futbollistët aktiv, vetëm portugezi Ronaldo ka arritur që të shënojë mbi 700 gola në karrierë në 1000 ndeshje, shifra vërtetë të frikshme. Por, rrugës për të arritur një gjë të tillë është edhe 6-të herë