Alarm te Milani! Dëmtohet Ibrahimoviç, rrezikon të mbyllë karrierën!

Zlatan Ibrahimoviç ishte transferimi i Milanit që ngjalli shpresë tek tifozët gjatë këtij sezoni, pavarësisht se sulmuesi kishte mbushur 38-vjeç dhe ishte drejt fundit të karrierës. Ai madje doli të bënte diferencën te Milani me golat e shënuar, duke ju dhënë më tepër frymë aksioneve sulmuese të “kuqezinjëve”. Mirëpo lajmet e

Ibra po largohet nga Milani, “kuqezinjtë” pasuesin e tij e gjejnë te Reali!

Ndonëse u afrua vetëm në janar, duket se Zlatan Ibrahimoviç do të largohet nga Milani në fund të sezonit aktual. Drejtuesit “kuqezi” do të përqendrohen në lojtarë të rinj dhe premtues, të cilët mund t’i sillnin edhe fitime klubit. Në këtë situatë, italianët kanë filluar të punojnë për të gjetur zëvendësuesin e

Ibra u rikthye, por Milani jo….

Ylli i futbollit europian, suedezi, Zlatan Ibrahimoviç edhe zyrtarisht u rikthye për të veshur fanellën e Milanit, mirëpo edhe kjo nuk i ndihmoi “rossonerët” për të nisur vitin 2020 me fitore, shkruan “infOSport.mk”. Më shumë se 60 mijë tifoz erdhën në shkallët e stadiumit në “San Siro” për të parë nga