Dy emra “big” që mund të zëvendësojnë Ibrahimoviçin te Milani!

Në kampin “kuqezi” të skuadrës nga Milano, vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes rinovimet e portierit, Xhanluixhi Donaruma, mesfushorit Hakan Çalhanoglu dhe sulmuesit Zlatan Ibrahimoviç. Që të treve marrëveshjet me Milanin ju skadojnë më 30 qershor, ashtu që ekziston mundësia që sezoni tjetër ti gjejë me skuadra të reja. Suedezi

Ibrahimoviç pas eliminimit nga Junajtedi: Objektivi ynë është titulli në Serie A, unë luaj për të fituar!

Zlatan Ibrahimoviç kishte mbetur i zhgënjyer pas eliminimit të Milanit të tij nga Liga Europa, ndërsa i njëjti pas përfundimit të ndeshjes foli shkurt për “Sky Sport”. Ai në deklaratën e tij më shumë i përqendrua te kampionati se sa te ndeshja kundër Mançester Junajtedit, të cilën në fund Milani

“Shko te nëna jote, gomar i vogël!”, Lukaku nuk kursen ofendimet ndaj Ibras: Të ç****a ty dhe gruan tënde! (VIDEO)

Derbi i madh midis Interit dhe Milanit i plotësoi të gjitha kushtet, pasi i njëjti dhuroi një shou të vërtetë, ndërsa pa dyshim se vëmendjen më të madhe tërhoqi përplasja në fundin e pjesës së parë mdisi Zlatan Ibrahimoviç dhe Romelo Lukakut. Sulmuesi belg i Interit ishte acaruar në maksimum me

Lëndimi i Ibrahimoviç, Milani në janar transferon një sulmues të ri!

Si rrjedhojë e lëndimit të Zlatan Ibrahimoviç, Milani është i detyruar që në merkaton e Janarit të kërkojë sulmues. “SportMediaset”, raporton se Milani është duke e ndjekur sulmuesin e Xhenoas, Xhanluka Skamaça. 21-vjeçari është nën pronësi të Sassuolos, ndërsa këtë sezon ka shënuar gjashtë gola në 11 ndeshje të luajtura. Milan nesër do

Në prag të sfidës në Beograd, mediat serbe kujtojnë fjalët e Ibrahimoviç:”Kosova është Serbi vetëm nëse mamaja ime është e virgjër”

Zlatan Ibrahimoviç me Milanin e tij do të duhet të zbresë në Beograd për të luajtur kundër Crevena Zvezdës në kuadër të Liga Europa. Shorti ka rezervuar përballjen e këtyre dy ekipeve, me Milanin që ka misionin për t’u kualifikuar në transfertën e vështirë. Mediat serbe kanë kërkuar për të gjetur edhe