Mediat suedeze zbulojnë formacionin ndaj Kosovës, aty është Ibrahimoviç

Sonte përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Suedinë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatin Botëror, “Qatar 2022”.

Mediumi i njohur suedez, “Aftonbladet” ka publikuar formacionin e mundshëm të Kombëtares së Suedisë që do të zbres sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballë Kosovës.

Sipas këtij mediumi, Zlatan Ibrahimoviç dhe Alexander Isak do jenë në krye të sulmit, teksa Dejan Kulushevski do të nis ndeshjen nga stoli.

FORMACIONI I MUNDSHËM I SUEDISË
Kristoffer Nordfeldt; Mikael Lustig, Victor Nilsson Lindelof, Filip Helander, Ludëig Augustinsson; Viktor Claesson, Kristoffer Olsson, Sebastian Larsson, Emil Forsberg; Zlatan Ibrahimovic, Alexander Isak.

Leave a Reply