Ferhan Hasani ndjek nga afër ndeshjen e ‘klubit tij të ri’, Partizanit!

Në këto momente në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës po zhvillohet derbi i javës së 16-të midis Teutës dhe Partizanit, ndërsa përveç aktorëve që po marrin vëmendjen në fushë, një gjë të tillë në tribuna po bënë prezenca e Ferhan Hasanit, shkruan “infOSport.mk”. Emri i mesfushorit tetovar tashmë një kohë më

Agim Ibraimi bëhet me trajner të ri te Kukësi! Një ish trajneri i Prishtinës do të udhëheq verilindorët

Kukësi, pjesë e së cilës skuadër janë edhe dy shqiptarët nga Maqedonia e Veriut, Agim Ibraimi dhe Besir Demiri, ka gjetur trajnerin e ri, i cili do ti udhëheq në vazhdim të kampionatit. Bëhet fjalë për Mirel Josën, i cili së fundmi kishte udhëhequr Prishtinën. Sipas Supersport, Josa me Kukësin ka

Veleshta aktive në merkato, përveç Asanit ka angazhuar edhe këta futbollistë!

Skuadra e Veleshtës gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar takimin e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, në prag të të cilit drejtuesit po punojnë me shumë përkushtim në përforcimin e skuadrës, njofton “infOSport.mk”. Kështu përveç super transferimit të Bujamin Asanit, i cili te skuadra strugane erdhi nga

Ahmedi dhe Darboe debutojnë me disfatë te Shakhter Soligorsk!

Valon Ahmedi dhe Dembo Darboe kanë debutuar me disfatë me fanellën e skuadrës së Shakhter Soligorsk, skuadër kjo që fazën e përgatitjeve për sezonin e ri në elitën e futbollit bjellorus po i zhvillon në Abu Dabi,njofton “infOSport.mk”. Skuadra e tyre, Shakhter Soligorsk kishte përballë Zenitin rus, skuadër kjo që në

Kampionët e Tiranës në kaos, munden edhe nga Laçi (VIDEO)

Asgjë nga skuadra kampione e vitit të kaluar te Tirana, skuadër kjo që me disfatën e sotme nga Laçi, mund të thuhet se edhe përfundimisht është përshëndetur me titullin e kampionit për sezonin 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Problemet hasën që para fillimit të këtij takimi, kur trajneri Nevil Dede u largua dhe

Gentian Selmani largohet nga Menemenspor i Umit Karan, transferohet në Superligën turke

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Gentian Selmani pjesën e mbetur të sezonit aktual do ta luaj një kategori më lartë, pasi i njëjti ka vendosur që të braktis rradhët e Menemenspor dhe të transferohet te skuadra e Superligës turke, Yeni Malatyaspor. Drejtuesit e Malatyaspor kishin reaguar shumë shpejtë pas dëmtimit të

Problem i papritur për Shkëndijën në Antalia të Turqisë!

Shkëndija është akomoduar ne Antalia ku do të qëndrojë deri më 8 shkurt. Megjithatë me të arritur në tokën turke, “kuqezinjtë” nga Tetova kanë marrë një lajm shumë të hidhur, njofton “infOSport.mk”. Për shkak nevojës së karantinës dy javore për shtetasit e Brazilit, nuk i është lejuar udhëtimi përforcimit të fundit

Shkëndija anulon ndeshjen me Zorya, ja kur zhvillohet e njëjta

Ndeshja e parë kontrolluese e Shkëndijës në Antalia të Turqisë, kundër skuadrës ukrainase të Zorya Luhansk e paraparë për tu zhvilluar sot (25 janar) është shtyrë për 24 orë dhe e njëjta do të luhet të martën, njofton “infOSport.mk”. Kështu skuadra “kuqezi” sot në vend të ndeshjes zhvilloi seancë stërvitore. Pjesa e

Vëllazërimi starton përgatitjet, bazohet sërish tek futbollistët e rinj

Tashmë disa ditë në Kërçovë, përgatitjet për stinorin pranveror i ka filluar edhe skuadra e Vëllazërimit, që sërish pritet të bazohet në forcat e reja, futbollistë të rinj, që janë edhe e ardhmja e këtij klubi, njofton “infOSport.mk”. Gjithë fazën përgatitore skuadra do ta zhvillojë në Kërçovë, ku kanë paraparë të