Nuk po mund të shkëlqejë te Reali, Hazard flet për të ardhmen e tij!

Eden Hazard konsiderohet të jetë njëri ndër transferimet që Zinedine Zidane ka dëshiruar më së shumti. Hazard njihet për lëvizjet e tij me top dhe driblimet e jashtëzakonshme, mirëpo një gjë të tillë nuk po mund ta tregojë edhe te Real Madridi. Problemet me dëmtimet po e shoqërojnë belgun edhe tek

Reali në sulm për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Benfikës!

Sulmuesi i Benfikës, Darvin Nunjesh ka impresionuar botën e futbollit me paraqitjet e tij dhe interesim për të kanë shfaqur gjigantët europian. Skautët e Realit e ndjekin për një kohë të gjatë dhe mediat spanjolle, raportojnë se Reali synon të sigurojë shërbimet e tij këtë merkato. Mbretërit janë në kërkim të një

Panik te Barcelona, konfirmohen dy raste të reja me Koronavirus!

Rikthehet Koronavirusi te Barcelona, para ndeshjes së mbetur të javës së dytë kundër Atletik Bilbaos, ndeshje kjo që në program është nesër mbrëma. Klubi katalunas përmes një komunikate zyrtare, njofton se dy anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testeve të bëra gjatë ditës së sotme. Në këtë situatë,

Lajm i mirë për Levanten, Bardhi shërohet plotësisht

Mesfushori shkupjan, Enis Bardhi, është shëruar plotësisht, teksa gjatë ditës së sotme i është bashkuar në stërvitje Levantes, ka raportuar gazeta spanjolle “As”. Ai shpreson të jetë gati të kthehet në fushë për ndeshjen e së mërkurës ndaj Portugalete, ndeshje kjo e vlefshme për “Copa del Rey”. Bardhi rikthehet kështu pas gati

Messi te Barcelona, Suarez tashmë te Atletiko thyen rekorde

Sulmuesi i Atletiko Madridit, Luis Suarez, ka thyer një rekord ku është bërë lojtari me startin më të mirë tek “Jorganxhinjët”. Luis Suarez vazhdon paraqitjet fantastike me Atletiko Madrid, si në fitoren fundit kundër Alaves kur sulmuesi vendosi një rekord për startin më të mirë në klub nga një lojtar në

Nuk ishte e lehtë, por Barça i’a arriti që të ngjitet një pozitë më lartë (VIDEO)

Barcelona falë fitores ndaj Hueskas, ka arritur që të tejkalojë në renditje Seviljën, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ronaldo Kuman falë golit të shënuar nga Frenki De Jong mundi Hueskan në transfertë me rezultatin minimal 1:0. Katalunasit humbën shumë raste gjatë pjesës së parë, ndërsa në të dytën edhe pse rrezikuan