“Ukraina nuk ka vdekur ende”, Zelensky mesazh prekës pas fitores ndaj Skocisë

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka uruar kombëtaren e Ukrainës për fitoren ndaj Skocisë. Skuadra e Aleksander Petrakov fitoi ndeshjen gjysmëfinale të “play-off-it” të kualifikimeve të Kupës së Botës 2022 me rezultatin 3:1, duke siguruar një vend për ndeshjen finale, atë të 5 qershorit kundër Uellsit. “Ka momente kur shumë fjalë nuk

Ukrainën nuk e ndal as lufta, pas fitores ndaj Skocisë sheh me sy ka “Qatar 2022” (VIDEO)

Kombëtarja e Ukrainës është shumë pranë për të realizuar ëndërrën “Qatar 2022”, pasi sonte në ndeshjen gjysmëfinale të balotazhit morri një fitore të madhe ndaj Skocisë në transfertë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u zhvillua në “Hampden Park” në Gllazgou në një atmosferë të shkëlqyer. Ukraina kaloi në epërsi në minutën

Euro 2020, 3 sfidat e ditës së sotme, në fushë zbret edhe Maqedonia

Xhiroja e dytë fazës së grupeve të Kampionatit Evropian Euro 2020 vazhdon sot edhe me tre ndeshje mjaft interesante. Duke nisur nga ora 15:00,  “Arena Naționala” në Bukuresht do të mirëpret Ukrainën dhe Maqedoninë e Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin C. Të dyja këto skuadra janë në kërkim të pikëve

Holanda mundi Ukrainën në ndeshjen më interesante deri më tani në Euro 2020 (VIDEO)

Holanda dhe Ukraina kanë zhvilluar ndeshjen më atraktive të deritanishme në kuadër të Euro 2020, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e dytë e grupit “C”, në të cilën “tulipanët” shënuan fitore 3:2, duke gëzuar në fund tifozët e tyre në “Amsterdam Arena”, aty ku Maqedonia do të zhvillojë ndeshjen e fundit

Ukraina shumë e fuqishme për Shqipërinë në futsal!

Kombëtarja shqiptare e Futsallit ka luajtur mbrëmjen e sotme kundër Ukrainës ndeshjen e dytë të vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Europian 2022. Ndeshja e zhvilluar për herë të parë në Shqipëri, në sallën “Feti Borova” të Parkut Olimpik të Tiranës është fituar nga ekipi përfaqësues i Ukrainës, me rezultatin 3:10, transmeton