Maldini i jep një “shuplakë” Marottas, i rrëmben Interit përforcimin e madh!

Milan dhe Inter përveç duelit në kampionat, duelojnë shpeshherë edhe në merkato. Verën e kaluar Inter i dha një goditje Milanit duke ia rrëmbyer Calhanoglun me parametra zero. Por “rossonerët” nuk e kanë harruar këtë dhe kanë gati hakmarrjen ndaj “neroaxurëve”. Siç shkruajnë mediat italiane, Milan është përfshirë në garë për sulmuesin e

Çfarë fati, Morata shënon 3 gola ndaj Barcelonës, asnjëri nuk vlen, në fund festojnë “katalunasit” (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore 2:0 si mysafir kundër Juventusit në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Europian. Usman Dembele (14’) dhe Lionel Messi (90’ penalti) ishin autorë të golave për “katalunasit” në këtë përballje. Kështu djemtë e Ronald Kuman regjistruan edhe fitoren e dytë në

Morata tregon nëse do festonte po të shënonte sonte ndaj Juves

Alvaro Morata ka lënë një pjesë të zemrës në Torino, ku ka luajtur me Juventusin në periudhën 2014-2016. Tani, megjithatë, me fanellën e Atletiko Madridit prej disa javësh, do të përballet si kundërshtar pikërisht me “Zonjën e Vjetër” në Ligën e Kampionëve sonte në “Ëanda Metropolitano”. "Unë e di se fitimi

E bujshme, Milani dhe Çelzi arrijnë marrëveshje, Higuain në Londër – Morata në Milano

​Pak ditë më parë u përfol lajmi bujshëm i një shkëmbimi mes Higuainit dhe Moratës. Gjithashtu u fol se trajneri i ‘bluve’ të Londrës, Maurico Sarri i kishte telefonuar Higuainit për ta afruar në Londër, teksa Morata më pas do të përfundonte tek Milani, teksa ‘kuqezinjtë’ e ndjekin prej kohësh spanjollin. Së fundmi ‘Sport Mediaset’