Gjest i bukur i drejtuesve të Gostivarit, 10 mln denarë për fëmijët në Palestinë

Drejtuesit e KF Gostivarit kanë bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke u solidarizuar me fëmijët në Palestinë, njofton "infOSport.mk". Ata, duke parë gjendjen e rënduar të popullit palestinez, në luftën jo të barabartë ndaj agresorit izraelit, kanë vendosur që të ndajnë një shumë në vlerë prej 10 milionë denarë, apo rreth

Gostivari largon plotë 10 futbollistë!

Gostivari përveç dy afrimeve që ka bërë deri më tani, ata kanë liruar edhe plotë 10 futbollistë, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë KF Gostivari angazhoi mesfushorin e njohur shkupjan, Muarem Muarem si dhe tetovarin, Enis Dervishi, ndërkohë gjatë ditës së sotme ata njoftuan ndarjen me futbollistët, si: Hixhret Rushiti, Besir Baftjar, Kadri Palloshi,

Gostivari godet fuqishëm në merkato, transferon ish portierin e Shkëndijës, Jovanovski

Gostivari ka bërë një super goditje në merkato, teksa sot ka prezantuar ish portierin e Shkëndijës, Marko Jovanovski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një portier mjaft cilësor, që pas vetes ka një bagazh shumë të pasur, duke qenë pjesë e skuadrave nga elita e futbollit vendor. Ai së fundmi ishte pjesë e

KF Gostivari siguroi paga edhe për futbollistët që nuk pranuan minimalen nga shteti!

Me vendim të Qeverisë, Agjencioni për Rini dhe Sport, me qëllim që të ju del në ndihmë ekipeve sportive në këtë kohë pandemie, vendosi që gjithë sportistët profesionist ti paguajë me një rrogë minimale prej 14500 denarëve, njofton “infOSport.mk”. Kjo u mirëpritë nga të gjithë sportistët, mirëpo duhet theksuar se