Dinamo e Tiranës transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Dinamo e Tiranës ka bërë edhe një goditje tjetër në merkato, teksa në limitet e fundit të kohës ka bërë për vete ish futbollistin e FC Shkupit, Edis Maliqi, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani së fundmi ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, te e cila skuadër ishte transferuar nga rradhët e Kukësit. “Mbrojtësi shqiptaro-maqedonas,

Pas Partizanit dhe Tiranës, edhe Dinamo e dashuruar pas futbollistëve maqedonas!

Skuadrat nga kryeqendra shqiptare e Tiranës, Partizani, Tirana dhe Dinamo, si duket janë të “dashuruara”, pas futbollistëve maqedonas, shkruan “infOSport.mk”. Pas Tiranës dhe Partizanit, që kanë nga dy të tillë në rradhët e tyre, është edhe Dinamoja që ka bërë për vete Aleksandar Isaevskin, i cili sezonin e kaluar luante me

Ish futbollisti i Shkëndijës i bashkohet Dinamos së Tiranës!

Ish mbrojtësi i Shkëndijës, Olsi Teqja shumë lehtë mund të ndodh që të rikthehet në futbollin shqiptarë. Ai së fundmi ishte pjesë e futbollit francez, ndërsa destinacion i rradhës në karrierën e tij mund të jetë skuadra e Dinamo Tiranës, njofton “infOSport.mk”. 32-vjeçari Teqja prej dy javësh është duke u stërvitur