Nehar Sadiki nga Erzeni transferohet në një nga skuadrat e kryeqendrës shqiptare!

Nehar Sadiki duket se është kthyer në prioritetin kryesor të Dinamos së Tiranës në këtë merkato vere. Mbrojtësi kumanovar zhvilloi një sezon fantastik me Erzenin edicionin e kaluar në Superligën shqiptare, duke tërhequr kështu vëmendjen e skuadrave tjera. Qëndërmbrojtësi do të ishte një vlerë e shtuar për  trajnerin Dritan Mehmeti në

Pas Agim Ibraimit dhe Siljanovskit, edhe një largim tjetër nga Maqedonia te Dinamo e Tiranës

Pas Agim Ibraimit dhe Goran Siljanovskit, nga rradhët e Dinamo Tiranës është larguar edhe Aleksandar Isaevski. Mbrojtësi maqedonas njëjtë sikurse edhe dy të parët iu bashkua kësaj skuadre fillimin e edicionit të kaluar, kur erdhi nga Vllaznia e Shkodrës, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë pas dështimit në Superligë, kjo skuadër sërish u rikthye

Pas Ibraimit edhe një tjetër futbollistë nga Maqedonia largohet nga Dinamo e Tiranës

Pas Agim Ibraimit, futbollisti i rradhës nga Maqedonia që i thotë lamtumirë Dinamos së Tiranës, është Goran Siljanovski, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi 31 vjeçar skuadrës nga kryeqendra shqiptare iu bashkua verën e vitit të kaluar. Falë eksperiencës dhe cilësive që posedon, Siljanovski shumë shpejtë zuri vendin e titullarit te kjo skuadër, duke

Ademi dhe Ibraimi shënojnë, Egnatia dhe Dinamo barazojnë (VIDEO)

Egnatia dhe Dinamo e Tiranës janë ndarë me barazim 1:1 në ndeshjen e zhvilluar në Rrogozhinë, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë u mbyll me shumë presion dhe e njëjta foli në të mirë të Dinamo Tiranës, që falë super golit të shënuar nga Agim Ibraimi nga gjuajtja e lirë, në pushim

Ish sulmuesi i FC Shkupit i bashkohet Dinamo Tiranës

Dinamo e Tiranës është shumë pranë goditjes së madhe në merkato. Skuadra “blu” nga  kryeqendra shqiptare ka arritur akordin me sulmuesin nga Mozambiku, Rexhinaldo. 31-vjeçari, i cili aktualisht është një agjent i lirë, ditë më parë ka pasur një dakordësi me ekipin e Teutës, por bisedimet patën një ngecje dhe Dinamo

Dinamo e Tiranës transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Dinamo e Tiranës ka bërë edhe një goditje tjetër në merkato, teksa në limitet e fundit të kohës ka bërë për vete ish futbollistin e FC Shkupit, Edis Maliqi, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani së fundmi ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, te e cila skuadër ishte transferuar nga rradhët e Kukësit. “Mbrojtësi shqiptaro-maqedonas,