Portieri Dimitrievski: Gjithë fokusi duhet të jetë drejt ndeshjes me Lihtenshtajnin

Në vigjilie të grumbullimit të përfaqësueses A të Maqedonisë për ndeshjet e muajit tetor kundër Lihtenshtajnit (8 tetor, Vaduz) dhe Gjermanisë (11 tetor, Shkup), portieri i ekipit përfaqësues, Stole Dimitrievski potencon se ndeshja jonë më e rëndësishme është ajo përballë Lihtenshajnit në terren mysafir. Gjermania, thotë Dimitrievski, është ndeshje shumë

Probleme për Angellovskin, portieri Dimitrievski pozitiv me “Covid 19”, Avramovski i lënduar

Portieri i parë i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Stole Dimitrievski ka rezultuar pozitiv me “Covid 19”, me ç’rast do të mungojë për ndeshjet e shtatorit në kuadër të Ligës së Kombeve përballë Armenisë dhe Gjeorgjisë, njofton “infOSport.mk”. Vërtetë një lajm aspak i mirë ky për seleksionuesin Igor Angellovski, i cili