Liga e Kampionëve, hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, ku do jemi dëshmitarë të disa përballjeve shumë interesante, njofton “infOSport.mk”. Pa dyshim përballja që do të zgjojë më shumë interesim, është ajo midis Real Madridit dhe Mançester Sitit, ndërsa jo më pak interesante pritet të jenë edhe

4 përballjet e ‘nxehta’ që mund t’i sjell shorti i Ligës së Kampionëve

Faza 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve mund të sjellë disa përballje të ‘nxehta’. Duke pasur parasysh se skuadra të mëdha si Real Madrid, Napoli, Çelzi, Dortmund dhe Atletiko Madrid, kanë përfunduar në vendet e dyta, kjo fazë mund të sjellë  përballje shumë interesante. Një nga përballjet më të mëdha

Eliminimi nga Liga e Kampionëve Interit i ka kushtuar 12.2 mln euro humbje

Mosarritja e Interit për t’u kualifikuar në raundin e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve do t’i kushtojë klubit “zikaltër” me 12.2 milionë euro, pavarësisht se thyen rekordet e të ardhurave të tubuara nga shitja e biletave. “Calcio e Finanza” raporton se dështimi i Interit për t’u kualifikuar në raundin e

Shakhtari merr një barazim të çmendur në Zagreb, Bajerni, Juve dhe PSZH sigurojnë raundin e dytë

Bajerni i Munihut, Juventusi dhe Paris Sen Zhermeni janë tre skuadrat e para që kanë siguruar vizën për në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Të tre këto skuadra shënuan fitore në përballjet e sontme, duke krijuar epërsinë e duhur. Në ndeshjet e orës 18:55, Bajerni i

Mbrëmje e çmendur në Ligën e Kampionëve, Dortmundi përmbys Interin, Çelzi dhe Ajaksi shënojnë 8 gola

Mbrëmje e çmendur. Kështu mund të vlerësohet mbrëmja e sotme në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku në 6 ndeshjet e zhvilluara të orës 21:00 u shënuan plotë 27 gola, apo nga 4.5 gola për ndeshje, njofton “infOSport.mk”. “Sinjal Iduna Park” dhe “Stemford Brixh” dolën të jenë dy epiqendrat e

Juve dhe Reali mezi fitojnë, PSZH, Siti dhe Totenhami i mbyllin ndeshjet me “manita”

Janë zhvilluar disa nga ndeshjet e xhiros së tretë në grupet e Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat gjigande europiane, Reali i Madridit dhe Juventusi, mezi arritën deri tek fitorja, ndërsa dy skuadrat angleze, Mançester Siti dhe Totenhami, ishin superior, duke përcjellë për në shtëpi kundërshtarët e tyre me

Liga e Kampionëve, grupi “H”, Lampard debuton me Çelzin në Europë

Në grupin “H” të Ligës së Kampionëve, Frenk Lamaprd do të ketë mundësinë të udhëheqë Çelzin në aventurën europiane. “Blutë” e Londrës kanë në grup francezët e Lilë, Ajaksin dhe Valencian me të cilën përballen mbrëmjen e sotme në “Stemford Brixh”. Londinezët vijnë nga një paraqitje e mirë në ndeshjen e fundit