Përballje të “çmendura” në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

UEFA gjatë  ditës së sotne në Nyon të Zvicrës ka tërhequr shortin për fazën çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale të Ligës së Kampionëve. Kristiano Ronaldo me Juventusin e tij, nëse kalojnë Lion, mund të luajnë kundër Real Madridit, nëse këta të fundit eliminojnë Mançester Sitin. Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve do të jetë

Nëse do mbylleshin kampionatet tani, shumë skuadra të mëdha do mbeteshin jashtë Ligës së Kampionëve

Edhe më tutje vazhdon të diskutohet mënyra sesi do të mbyllen kampionatet vendore. Përderisa fillimisht UEFA ishte e prerë duke urdhëruar federatat që t’i mbyllin kampionatet në fushën e lojës, tani paksa është zbutur, përcjell “GazetaBlic”. Ajo ka propozuar që nëse kampionatet e secilit vend, për një arsye ose tjetrën, nuk arrijnë

UEFA ka vendosur për datat e rifillimit të Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

Javën e ardhshme pritet të vendosen edhe fatet e futbollit europian, teksa UEFA ka thirrur 55 federatat anëtare për të diskutuar mbi mënyrën se si do të rikthehen në fushë. “Sky Sport” raporton se hipoteza e parë është që Liga e Kampionëve dhe Liga Europa të zhvillohen brenda muajit gusht, ku

29 gushti, data kur mund të luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) ende po punon në planin që edicioni 2019\2020 i Ligës së Kampionëve të përfundojë më 29 gusht. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të ketë një video-konferencë të enjten e ardhshme për diskutime të mëtejme për atë se si të kompletojë kampanjën. Edicioni aktual është ndërprerë për

UEFA vjen me një ide të re për Ligën e Kampionëve, ndeshje teke në një qytet të vetëm

Ditët kalojnë dhe situate e shkaktuar nga pandemia globale e “Covid-19” vijon të jetë shqetësuese, ndaj edhe në UEFA janë vënë në lëvizje për të studiuar mënyrat se si mund të çojnë deri në fund të gjitha ligat për klube. Kështu duke qenë se përparësi është dhënë për ligat kombëtare, qeveria

UEFA vendos për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa!

Shtëpia e futbollit europian (UEFA) po shqyrton një plan tjetër për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europës për këtë edicion, që ka ndaluar për shkak Koronavirusit. Sipas asaj që raportojnë mediat europiane, ndeshjet e këtyre dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane në nivel klubesh mund të luhen gjatë muajit