ZYRTARE, shtyhen ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

UEFA ka vendosur t’i shtyejë të gjitha ndeshjet e parapara për t’u zhvilluar në javën e ardhshme në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, si masë mbrojtëse kundër koronavirusit. Shtëpia më e madhe e futbollit europian ka marrë këtë vendim, me qëllim që ti mbrojë futbollistët nga përhapja e koronavirusit,

Pas përjashtimit nga LK, Mançester Siti rrezikon një tjetër dënim të madh

Mançester Siti është i shokuar pas vendimit të UEFA-s. Qeveria europiane e futbollit përjashtoi “Cityzens” dy vjet nga kompeticionet europiane dhe i gjobiti me 30 milion euro falë shkeljeve në FPF (fair-play financiar). Klubi anglez do të apelojë vendimin në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, teksa mund të dënohet edhe

UEFA përjashton Mançester Sitin nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme!

Skuadra kampione në fuqi e Anglisë, Mançester Siti është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar shtëpia e futbollit europian. Ashpërsia e përjashtimit për dy sezonet e

Liga e Kampionëve, hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, ku do jemi dëshmitarë të disa përballjeve shumë interesante, njofton “infOSport.mk”. Pa dyshim përballja që do të zgjojë më shumë interesim, është ajo midis Real Madridit dhe Mançester Sitit, ndërsa jo më pak interesante pritet të jenë edhe

4 përballjet e ‘nxehta’ që mund t’i sjell shorti i Ligës së Kampionëve

Faza 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve mund të sjellë disa përballje të ‘nxehta’. Duke pasur parasysh se skuadra të mëdha si Real Madrid, Napoli, Çelzi, Dortmund dhe Atletiko Madrid, kanë përfunduar në vendet e dyta, kjo fazë mund të sjellë  përballje shumë interesante. Një nga përballjet më të mëdha