Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, dyshja shkupjane Sulejmani-Daci prezantohet te Dukagjini

Dy talentët shkupjan, Omerfaruk Sulejmani dhe Besmir Daci, edhe zyrtarisht janë pjesë e Dukagjinit të Klinës, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit kosovar. "infOSport.mk" në mënyrë ekskluzive që disa ditë më parë kishte njoftuar për këto dy lëvizje, e që realisht janë shumë pozitive për dy talentët e dalë

Pas Sulejmanit, Dukagjini gati firmën edhe me një tjetër futbollist shkupjan!

Dukagjini vazhdon përgatitjet në Antalia të Turqisë, teksa sot skuadra nga elita e futbollit kosovar regjistroi një fitore të madhe ndaj gjigandëve bullgar të Levski Sofjes, shkruan "infOSport.mk". Ishte ky testi i dytë për skuadrën nga Klina në tokën turke, aty ku kësaj skuadre i është bashkuar edhe një tjetër futbollistë

Ekskluzive, shkupjani Omer Sulejmani bashkohet me Dukagjinin e Armend Dallkut!

Merkatoja e janarit vazhdon të sjellë transferime të njëpasnjëshme, teksa siç mëson ekskluzivisht "infOSport.mk", talenti shkupjan, Omer Sulejmani, karrierën e tij profesionale do ta vazhdojë në elitën e futbollit kosovar, te skuadra e Dukagjinit, që udhëhiqet nga ish reprezentuesi i Kombëtares shqiptare, Armend Dallku. Sulejmani i është bashkuar kësaj skuadre që

Dukagjini debuton me fitore në garat europiane, e ndihmon ish futbollisti i FC Shkupit! (VIDEO)

Skuadra e Dukagjinit ka debutuar me fitore në garat europiane, pasi sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi ekipin e FC Europa nga Gjibraltari me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Klina e Kosovës e nisi mirë takimin dhe mund të avansonte që në minutat e para, në rast se Eljesa Zylfiu

Pas trajnerit Rexhepi, nga Dukagjini u larguan edhe dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia

Skuadra e Dukagjinit nuk po kalon momente të mira në Superligën e Kosovës. Inkuadirmi i tyre në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar bëri shumë bujë në qytetin e Klinës, mirëpo 15 xhirot e para rezultuan shumë të hidhura për këtë skuadër, që mban fenerin me vetëm 8