Rikthehen emocionet Ligës së Kampionëve, ja cilat ndeshje na presin sonte

Sonte në program janë ndeshjet e para të sezonit të ri 2019/2020 në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Gjithsej 8 takime do të zhvillohen sonte të ndara në dy termine, prej orës 18:55 dhe 21:00. Interi rikthehet në Ligën e Kampionëve dhe ndeshjen e parë e zhvillon në shtëpi ndaj Slavia Pragës. Kjo

Femrat, Vllaznia dhe Mitrovica mësojnë emrat e kundërshtareve në LK

Dy skuadrat shqiptare në konkurrencë të femrave, Vllaznia e Shqipërisë dhe Mitrovica e Kosovës, ditë më parë shkruajtën historinë, duke u kualifikuar për në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, ndërsa sot kanë njohur kundërshtarët e tyre në turin pasardhës. Skuadra shkodrane do të përballet me ekipin danez të Fortuna Hjorring, ndërkohë

UEFA shpall 3 emrat që do të luftojnë për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA edhe zyrtarisht ka publikuar listën e tre finalistëve, të cilët do të garojnë për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”. Lionel Messi i Barcelonës, Kristiano Ronaldo i Juventusit dhe Virxhil van Dijk i Liverpullit janë emrat e nominuar, ndërsa fituesin do ta mësojmë gjatë shortit të fazës së grupeve të

Liverpulli kurorëzohet edhe me një titull tjetër europian (VIDEO)

Liverpulli ka arritur që të fitojë SuperKupën e Europës për vitin 2019-të, pasi sonte në finalen e zhvilluar në Stamboll në stadiumin “Vodafone Arena” të Beshiktashit mundi Çelzin, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja pas 90-të minutave lojë u mbyll me barazimin 1:1, me Çelzin që avansoi

Liverpulli dhe Çelzi e mbyllin me barazim, vazhdime në Stamboll (VIDEO)

Liverpulli dhe Çelzi gjatë 90-të minutave të rregullta në “Vodafone Arena” kanë barazuar me rezultatin 1:1, ashtu që fituesin e SuperKupës së Europës për këtë vit do ta vendosin vazhdimet dy herë nga 15 minuta, apo ndoshta edhe penaltitë, njofton “infOSport.mk”. Liverpulli edhe përkundër faktit se krijoi më shumë raste gjatë

Liverpull-Çelzi, formacionet zyrtare

Jurgen Klop dhe Frank Lampard kanë publikuar formacionet zyrtare në prag të ndeshjes finale të SuperKupës së Europës, midis Liverpullit dhe Çelzit, njofton “infOSport.mk”. Jurgen Klop ka mungesa të theksuara në përbërje sikurse ajo e portierit Alison dhe sulmuesit Firminjo, ndërkohë që lajm i mirë është rikthimi i sulmuesit Sadio Mane. Futbollisti

Një femër do të drejtojë finalen e SuperKupës sonte në Stamboll

Pasi kishte referuar në finalen e Kupës së Botës së vajzave, francezja Stefanie Frapart do të jetë në qendër të vëmendjes, pasi sonte do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të SuperKupës së Europës, aty ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat angleze, Liverpulli, fitues i Ligës së Kampionëve

Sonte Superkupa e Europës, Liverpull – Çelzi

Liverpulli kthehet në skenën e triumfit më dramatik në histori të veten sonte, kur do të përballet me Çelzin në Super Kupën e UEFA-s, finalen e parë të një gare të meshkujve të UEFA-s që do të referohet nga një grua. Për çdo tifoz të Liverpullit, Stambolli sjell kujtime nga rikthimi

Liga e Kampionëve, mësohen çiftet e ndeshjeve të “play off”

Me zhvillimin e ndeshjeve të kthimit mbrëmë në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, edhe zyrtarisht janë mësuar çiftet e ndeshjeve të “play-off” që në program janë me datë 20-21 gusht dhe 27-28 gusht. Kështu, skuadra finaliste e vitit të kaluar, Ajaksi, për një vend në

Super goli i Arijan Ademit ndaj Ferencvaroshit (VIDEO)

Dinamo Zagrebi pjesën e parë të ndeshjes së kthimit në kuadër të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaroshit e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0, kjo falë golit të shënuar nga futbollisti shqiptarë, Arijan Ademi, njofton “infOSport.mk”. Golin e avantazhit për Dinamo Zagrebin, Ademi e realizoi në