Dramë në Metropolitano, Atletiko dhe Juve ndahen me barazim, PSZH mund Realin

Një super ndeshje kanë zhvilluar Atletiko Madridi dhe Juventusi në “Vanda Metropolitano”, aty ku drama e vërtetë ndodhi pikërisht në fund të takimit, kur edhe “jorganxhinjët” arritën që të barazojnë rezultatin falë golit të shënuar nga Herera në minutën e 90-të. Juventusi falë golave të shënuar nga Kuadrado (48’) dhe Matuidi

Natë e kobshme për dy gjigandët anglez, Barcelona kthehet e pamposhtur nga Gjermania

Nata e sotme ka rezultuar e kobshme për dy skuadrat kampione në Europë të Anglisë, Liverpull dhe Çelzi, që edicionin e kaluar arritën që të triumfojnë në të dyja kompeticionet më të rëndësishme europiane, Ligën e Kampionëve, gjegjësisht, Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Liverpulli i Jurgen Klop u mund në udhëtim te

Liga e Kampionëve nisi me befasi, ish futbollisti i Skëndërbeut ndali Interin

Paraqitja e Interit në Ligën e Kampionëve pritej me shumë entuziazëm nga shumë tifoz “zikaltër”, të cilët me siguri se në fund mbetën të zhgënjyer nga futbollistët e tyre, që sonte në “Xhuzepe Meaca” barazuan 1:1 përballë Slavia Pragës. Këta të fundit u menduan se do të jenë “oitsajder” të grupit

Liga e Kampionëve, grupi “H”, Lampard debuton me Çelzin në Europë

Në grupin “H” të Ligës së Kampionëve, Frenk Lamaprd do të ketë mundësinë të udhëheqë Çelzin në aventurën europiane. “Blutë” e Londrës kanë në grup francezët e Lilë, Ajaksin dhe Valencian me të cilën përballen mbrëmjen e sotme në “Stemford Brixh”. Londinezët vijnë nga një paraqitje e mirë në ndeshjen e fundit

Del Piero tregon se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve!

Legjenda e futbollit italian dhe Juventusit, Alessandro Del Piero ka veçuar emrat e skuadrave favorite për Ligën e Kampionëve. Ai nuk beson se skuadra kampione e Juves është në mesin e favoritëve. “Të parashikosh Ligën e Kampionëve është e vështirë, nëse do të jetë e çmendur si ajo e fundit”, - deklaroi

Liga e Kampionëve, grupi “G”, Lioni përballë Zenitit, Benfika mirëpret gjermanët e Lajpcig

Grupi "G" i Ligës së Kampionëve është mjaft i balancuar. Shorti ka bashkuar skuadra të cilat nuk kanë shumë diferenca nga njëra-tjetra dhe do të luftojnë deri në fund për kualifikimin. Në këtë grup bëjnë pjesë Lioni, Zeniti, Benfika dhe Lajpcigu. Në mbrëmjen e sotme, Lioni do të presë në Francë

Liga e Kampionëve, grupi “F”, Messi gati për Dortmundin, Interi favorit ndaj Slavia Pragës

Grupi “F” i Ligës së Kampionëve është një nga më interesantët dhe më të fortë të dalë nga goglat e shortit. Në këtë grup bëjnë pjesë Dortmundi, Barcelona, Interi dhe Sllavia e Pragës. Ndeshja më e fortë e mbrëmjes së parë është ajo mes Dortmundit dhe Barcelonës që starton në ora

Liga e Kampionëve, grupi “E”, Napoli pa Hysajn, sfidon kampionët e Europës

Në mbrëmjen e sotme do të startojë me fazën e grupeve kompeticioni më i rëndësishëm për klube në Europë, Liga e Kampionëve. Por, edhe pse është vetëm fillimi dhe faza e grupeve, sërish shorti ka rezervuar përballje të cilat të japin idenë se kompeticioni është në një fazë tjetër. Kështu, në