Milevski zbuloi emrat e futbollistëve për ndeshjet e shtatorit kundër Italisë dhe Maltës

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024 kundër Italisë (9 shtator, ora 20:45, Arena “Todor Proeski”) dhe Maltës ( 12 shtator, ora 20:45, Maltë). Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë, debutues janë futbollisti

Nga nesër fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni-Itali, mësoni çmimet

Të mërkurën më 30 gusht do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen ndërmjet Maqedonisë dhe Italisë në Arenën “Todor Proeski” në Shkup, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian 2024. Çmimi i biletës së hyrjes në stadium është ndërmjet 300 dhe 500 denarë. Shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni – Itali do

Hidhet shorti për ndeshjet e raundit të parë të Kupës

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti për ndeshjet e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Ekipet që vitin e kaluar luajtën në gjysmëfinale dhe finale si Makedonija Gjorce Petrov, Struga Trim Lum, Shkëndija dhe Sileksi edicionin e sivjetshëm do ta nisin direkt nga

Маqedonia U18 në fillim të shtatorit në kamp stërvitor në Kërçovë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U18 në periudhën nga 3 deri me 8 shtator do të zhvillojë një kamp stërvitor në Kërçovë. Futbollistët tanë të rinj do ta shfrytëzojnë maksimalisht këtë periudhë për t'u përgatitur sa më mirë për sfidat e ardhshme që e presin këtë përfaqësuese. Përfaqësuesja e Maqedonisë deri me 18 vjet

Talenti shqiptar i bashkohet Lacios

Largimi i Igli Tares nga detyra e Drejtorit Sportiv te Lacio nuk do të thotë se për shqiptarët dera e klubit “bardhekaltër” tani do të jetë e mbyllur. Pasuesi i Tares, Angelo Mariono Fabiani, ka mbyllur marrëveshjen për afrimin e të riut shqiptar, Flavio Sulejmani, që ishte pjesë e Peruxhas. Sulmuesi 17-vjeçar,

Bruno Presillski si sot para 31 viteve kishte shënuar golin e parë në historinë e LPFMV

Bruno Presillski është një emër i njohur për opinionin sportiv në vend, sidomos atë shqiptarë, pasi i njëjti gjatë karrierës së tij të bujshme titujt më të rëndësishëm i kishte fituar me ekipet shqiptare, Slloga Jugomagnat, aktualisht FC Shkupi dhe Bashkimi, shkruan “infOSport.mk”. Megjithatë i njëjti mbahet mend edhe si autori

Përveç Radeskit, nesër Struga Trim Lum mungesë do të ketë edhe trajnerin Duro

Struga Trim Lum në prag të ndeshjes së parë kundër Breidablik nga Islanda, e vlefshme për fazën “play-off” në Ligën e Konferencës, po has në probleme, pasi përveç mungesës së sulmuesit Marjan Radeski, do të ketë mungesë edhe trajnerin Shpëtim Duro. Një gjë të tillë bëri të ditur vetë strategu i

Neziri: Struga Trim Lum gati për të bërë edhe atë hapin final

Bashkë me trajnerin Shpëtim Duro, sot në Konferencën e zakonshme për shtyp para gazetarëve nga tabori i Struga Trim Lum, foli edhe mbrojtësi, Mexhit Neziri. Ai skuadrës strugane iu bashkua verën e kaluar nga rradhët e Shkëndijës, dhe që nga ardhja e tij, Struga Trim Lum po shënon në vazhdimësi suksese