Bruno Presillski si sot para 31 viteve kishte shënuar golin e parë në historinë e LPFMV

Bruno Presillski është një emër i njohur për opinionin sportiv në vend, sidomos atë shqiptarë, pasi i njëjti gjatë karrierës së tij të bujshme titujt më të rëndësishëm i kishte fituar me ekipet shqiptare, Slloga Jugomagnat, aktualisht FC Shkupi dhe Bashkimi, shkruan “infOSport.mk”. Megjithatë i njëjti mbahet mend edhe si autori