Hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales, njihuni me paret rivale të kësaj faze

Sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për ndeshjet e raundit të dytë të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që fituesi aktual i këtij kompeticioni, Makedonija GJ.P të luaj ndaj Pobedës në Prilep, derisa skuadra finaliste e Sileksit për kundërshtarë të ketë Tikveshin. Lideri aktual në Ligën

Fortuna e Hasanbegut me “manita” eliminoi nga Kupa Borecin e “famshëm”

Fortuna e Hasanbegut ka bërë surprizën më të këndshme në ndeshjet e 1/16 së finales së Kupës, duke eliminuar Borecin, skuadër kjo që deri edicionin e kaluar garonte në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkupjane nga lagjja e Hasanbegut, që aktualisht garon në Ligën e tretë-Veri, të mërkurën eliminoi

Sot finalja e Kupës, kush do jetë udhëtuesi i fundit në Europë, Makedonija GJ.P apo Sileksi?

Sot me ndeshjen finale të Kupës midis Makedonija Gj.P dhe Sileksit, edhe përfundimisht do të mësojmë udhëtuesin e fundit për në garat europiane, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Sileksit mbron trofeun e këtij kompeticioni, pasi edicionin e kaluar mundi Akademia Pandevin përmes ruletit të penaltive. Njëherit kjo skuadër bëhet e para që

Të gjitha ekipet fituese të Kupës, Vardari me më shumë trofe, FC Shkupi me më shumë finale

Të mërkurën u zhvilluan dy takimet gjysmëfinale të Kupës, me ç’rast mësuam emrat e dy skuadrave finaliste për sezonin 2021/2022, njofton “infOSport.mk”. Në finalen e këtij viti do të luajnë Makedonija Gj.P e Muharem Bajramit dhe Sileksi i Gorazd Mihajllovit, skuadra këto që eliminuan Struga Trim Lumin, gjegjësisht Pelisterin. Për Sileksin

Historike, sonte në finalen e Kupës në futsal takohen dy skuadrat shqiptare, FC Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku

Dy skuadrat shqiptare në futsal, Futsal Club Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku, sonte në palestrën sportive në Autokomandë të Shkupit do të zhvillojnë finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje është krejt histori, pasi për herë të parë në futsalin tonë vendor në një ndeshje finale do

Hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale, Struga TL-Makedonija GJ.P tërheq vëmendjen

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, që me 20 maj do të jap edhe emrin e ekipit fitues, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që në fazën gjysmëfinale të takohen Pelilsteri – Sileksi dhe Struga Trim Lum – Makedonija Gj.P. Pikërisht takimi i dytë merr gjithë vëmendjen, pasi bëhet