FFM me format të ri të garave edhe në kuadër të Kupës për sezonin aktual

Federata e Futbollit të Maqedonisë duke u bazuar në nenin 176 të statutit të saj, morri vendim për ndryshimin e sistemit të garave, përfshirë këtu edhe ndeshjet e Kupës për sezonin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Kështu për herë të parë në historikun e futbollit vendor, ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen me

Hidhet shorti, ja përballjet gjysmëfinale të Kupës

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në vend, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Shkëndijës në këtë fazë do të përballet me Struga Trim Lum, ndërkohë fituesi aktual i këtij trofeu, Akademia Pandev për kundërshtarë do të ketë Bregallnicën. Ndeshjet e

Ndeshjet çerekfinale: Shkëndija përballë Rabotniçkit, Shkupi kundër Ak.Pandev

Janë mësuar paret rivale për ndeshjet çerekfinale të Kupës, e ku vëmendjen më të madhe do të tërheqin përballjet, Shkëndija - Rabotniçki dhe Shkupi - Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Fituesit aktual të Kupës ndeshjen e parë do ta zhvillojnë në Çair, ndërkohë kampionët në fuqi të vendit, Shkëndija ndeshjen e parë

Caktohen gjysmëfinalet e Kupës në futsal, ekipi i parë i Shkupit kundër ekipit të dytë

Gjatë kësaj jave në futsalin vendor në program ishin ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit skuadra kampione e  Maqedonisë së Veriut, Futsal Shkupi eliminoi rivalin lokal, Juventus Seravën, duke e mundur këtë të fundit me rezultatin 8:6. Vetëm një ditë më herët ekipi i dytë