Ekspedita e Struga Trim Lum arriti në Islandë, gati për një histori të re

Ekspedita e Struga Trim Lum ka arritur në Islandë, aty ku të enjtën do të zhvillojë një ndër ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, atë të kthimit të fazës “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum do të përballet me ekipin e Breidablik, ndaj së

Një futbollist i Gjermanisë rezulton pozitiv, në rrezik zhvillimi i ndeshjes me Islandën

Sipas gazetës së njohur gjermane “Bild”, futbollisti i kombëtares së Gjermanisë, Jonas Hofman, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në testet e zhvilluara mëngjesin e sotëm. Një situatë alarmante kjo për “pancerët”, teksa mbrëmjen e sotme do të luajnë kundër Islandës ndeshjen e parë eliminatore të grupit “J”, e vlefshme për Botërorin

E bukur, ndeshja Angli-Islandë mund të zhvillohet në “Air Albania” në Tiranë

Ndeshja midis Anglisë dhe Islandës, e vlefshme për ndeshjet e Ligës së Kombeve mund të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, transmeton "infOSport.mk". Një gjë të tillë raporton prestigjiozja britanike “DailyMail”,  kjo krejt për shkak pandemisë “Covid 19”. Islandezët me datë 15 do të përballen me Danimarkën në transfertë, ndërsa

“Arena Kombëtare” nuk licencohet, Shqipëri – Islandë, ja në cilin stadium zhvillohet ndeshja

Stadiumi i ri në Tiranë “Arena Kombëtare”, ishte parashikuar që të hapej që në ndeshjen e 11 qershorit kundër Moldavisë, por  u shty në një afat tjetër, por edhe në afatin e ri të vendosur, i njëjti nuk arriti që të përmbushë kushtet. UEFA ka bërë publike axhendën e sfidës Shqipëri-Islandë,