Doriev pas transferimit në Uzbekistan: Mi plotësuan të gjitha kushtet, nuk mund ti refuzoja

Lupço Doriev pasi mbylli aventurën e tij 3-vjeçare me Shkëndijën, karrierën e tij e ka vazhduar në Uzbekistan, duke nënshkruar me skuadrën e PFC Sogdiana. Siç mëson “infOSport.mk” Doriev me skuadrës nga Superliga e Uzbekistanit ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë, ndërsa i njëjti në një prononcim ekskluziv

Doriev përshëndetet me Shkëndijën: Për Shkëndijën, Ballistët dhe Tetovën fjalë “falemenderit” është e paktë

Lupçe Doriev prej sot edhe zyrtarisht është një futbollistë i lirë. 27-vjeçarit i përfundoi kontrata këtë verë, ndërsa i njëjti nuk dëshironte të vazhdonte kontratën me Shkëndijën. Në një bisedë me “infOSport.mk”, Doriev tha se dëshira e tij është që të luaj sa më larg Maqedonisë, mirëpo duke mos cekur

Doriev: E rëndësishme që e nisëm me fitore

Shkëndija e nisi me këmbë të mbarë stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, teksa nga transferta në Kratovë kundër Sileksit u rikthye me 3 pikë të plota, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër disavantazhit që kishin, “kuqezinjtë” nga Tetova falë golit të shënuar nga Lupçe Doriev në minutën e 57-të siguruan fitoren. “Jam

Shkëndija ndeshjen kundër Sileksit e nis pa Ibraimin dhe Doriev

Shkëndija pas pak në Kratovë do të zhvillojë ndeshjen çerekfinale të Kupës kundër Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Për këtë ndeshje trajneri Ernest Gjoka siç dihet nuk mund të llogarisë në shërbimet e Zija Merxhanit, Jan Krivak, Armend Alimit dhe Lupçe Dorievit, ndërsa përveç këtyre mungesa në formacionin bazë vërehen edhe disa

Doriev asiston, Ibraimi shënon (VIDEO)

Ka avansuar edhe Shkëndija përballë Rabotniçkit, në ndeshjen që në këto momente po zhvillohet në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Falë një kombinimi perfekt të dyshes Doriev – Ibraimi, ky i fundit shënoi golin e epërsisë për Shkëndijën. E gjithë kjo ndodhi në minutën e 16-të, kur Ibraimi në të majtë pasoi për

Doriev i kënaqur me debutimin e tij te Shkëndija

Me vetëm një ndeshje zyrtare konfirmohet vlerë e shtuar në formacionin e Shkëndijës. Ljupço Doriev shkëlqeu të dielën në transfertën me Shkupin, kur ishte figura qendrore e barazimit 2:2 me një gol dhe një asist. https://www.facebook.com/472303609551928/videos/2746159699003352 “Pa kurfarë hamendje i kisha falur golin dhe asistin në këmbim të tre pikëve nga dueli