Njihuni me bodybilderin shkupjan, Alban Sali

Bodybilderi 21 vjeçar Alban Sali tashmë disa javë me rradhë po përgatitet për Kupën e Maqedonisë e ku do të marrë pjesë në kategorinë “Bodybuilding Junior” deri në moshën 23vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Ai po punon me mjaft përkushtim nën urdhërat e trajnerit të tij Ibrahim Vranovcit, një kampion absolut në Maqedoni,

Superboull, Kanzas Siti fiton me përmbysje finalen ndaj San Franciskos (VIDEO)

Kanzas Siti doli fitues në finalen e madhe të futbollit amerikan ndaj San Franciskos me rezultat 31-20, Për skuadrën e Kanzas Sitit është ky titulli i parë pas plotë 50 vite pritje. Kjo ndeshje u vendos në çerekun e fundit, kur Kanzas Siti ishte në disavantazh pran rezultatit 20-10. https://www.youtube.com/watch?v=UVV80kTudSM&feature=emb_title Për 7 minuta

Gjithsej të etiketuara

Olimpiada Dimërore më 2026 do të mbahet në Itali

Millano dhe Kortina d'Ampezo do të jenë dy qytetet nikoqire të Lojërave Olimpike dhe Paralimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit suedez, Stokholmit. "Urime Millanos dhe Kortinas. Presim të kemi Lojëra të jashtëzakonshme në një vend tradicional të sporteve dimërore", tha

Romela Begaj merr një dënim të rëndë nga Federata Botërore e Peshëngritjes

Kampionia shqiptare në peshëngritje, Romela Begaj është dënuar sërish nga Federata Botërore e peshëngritjes, pasi janë gjetur substanca dopingu në sistemin e saj. Peshëngritësja kuqezi është dënuar dhe më parë për përdorim dopingu dhe si pasojë, ky dënim i përsëritur është shumë më i rëndë se ai i pari. Sipas një