Lajm i mirë për spordashësit në Komunën e Çairit! Po rindërtohet palestra e njohur “Partizan” dhe plus një pishinë

Më në fund lajme të mira për gjithë sportdashësit në Komunën e Çairit, në të cilën sërish do të fillojë të gjallërojë palestra e njohur “Partizani”, por njëkohësisht në këtë komunë do të fillojë edhe ndërtimi i një pishine të re, e paralajmëruar shumë vite më parë, por që asnjëherë

Kovaçevski dhe Grubi përcjellin futbollistët drejt Portos, premio në vlerë prej 500.000 eurove në rast fitoreje!

Para udhëtimit për në Portugali, Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski së bashku me zv.Kryeministrin e parë, Artan Grubi, u fut në avionin me të cilin po udhëtonte ekspedita e Maqedonisë, për të ju uruar shumë fat futbollistëve para ndeshjes historike me Portugalinë e Kristiano Ronaldos, njofton “infOSport.mk”. Kryeministri Kovaçevski ju premtoi

Zaev dhe Grubi mirëpritën heronjtë e Tbilisit në Bllacë

Delegacion qeveritar me në krye Kryeministrin Zoran Zaev dhe zëvendësin e tij të parë, Artan Grubi, mirëpritën heronjtë e Tbilisitnë vend kalimin kufitar në Bllacë, për ti uruar futbollistët për këtë sukses të jashtëzakonshëm, kualifikimin në Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia për herë të parë do të luaj