Bundesligës gjermane gati ti shtohet një kumanovar!

Futbollisti me origjinë nga Kumanova, Ardon Jashari pritet të bëj hapin e madh në karrierë, pasi i njëjti gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Lucerni. Mesfushori shqiptar është ndër futbollistët më të vlerësuar në kampionatin zviceran dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë edhe këtë rradhë. Si destinacion i mundëshëm

Jo vetëm Frankfurti, por e gjithë Gjermania po feston! Vitin tjetër 5 ekipe do lozin në Ligën e Kampionëve

Sonte nuk po feston vetëm qyteti i Frankfurtit, por po feston e gjithë Gjermania, pasi edicionin e ardhshëm nga ky kampionat në Ligën më Prestigjioze Europiane do të luajnë ploë 5 ekipe, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u mësua sonte, pasi Ajntrahti i Frankfurtit arriti që të triumfoi në Liga

Bundesliga në karantinë!

Rritja e ndjeshme e numrit të infektuarve me Koronavirus në Gjermani nuk kursen as Bundesligën, kur kanë mbetur edhe pak javë nga mbyllja e garës. Për këtë arsye, Federata Gjermane e Futbollit ka vendosur që të karantinojë skuadrat e elitës dhe të Bundesligës 2, që kampionati të mund të mbyllet

Lajm i bujshëm nga Gjermania, klubi i Bundesligës hap dyer për tifozët

Sipas gazetës gjermane “BILD”, autoritetet shëndetësore të qytetit gjerman Lajpcig, kanë dhënë miratimin për hapjen e dyerve të stadiumit “Red Bull Arenas” për ndeshjen kundër Majncit, e planifikuar për t’u zhvulluar më 20 shtator, për javën e parë të kampionatit të Bundesligës për sezonin 2020-2021. Të pranishëm në stadium do të