Xhudistja Distria Krasniqi e artë në Grand Slamin e Budapestit

Sukses i jashtëzakonshëm për xhudisten nga Kosova,  Distria Krasniqi në kuadër të Grand Slamit që këtyre ditëve po zhvillohet në Budapest të Hungarisë. Xhudistja kosovare është kurorëzuar me medaljen e arrit në kategorinë 48 kilogramë, pasi në finalen e madhe mundi kampionen olimpike, argjentinasen, Paula Pareto. Për 24-vjeçaren Krasniqi është kjo medalja e

Federata Ndërkombëtare e Xhudos publikon ranglistën e re, mësoni në cilën pozitë ndodhet Majlinda Kelmendi

Federata Ndërkombëtare e Xhudos e njohur ndryshe si “IJF” ka publikuar ranglistën e re të përgjithshme. Pas triumfit të Majlinda Kelmendit në Grand Slamit të Dyseldorfit në Gjermani, Majlinda Kelmendi është ngritur për katër pozita, shkruan Zëri. Xhudistja nga Peja fitoi medaljen e artë në Gjermani, ndërsa në ranglistën e re, ajo

Unioni Europian i Xhudos sulmon Ramosin: Ajo teknikë është e ndaluar edhe te ne

Pas penalltisë së Ronaldos kundër Juventusit, ndërhyrja e Ramosit në dëm të egjiptianit Salah ka marrë një vëmendje të jashtëzakonshme. Dëmtimi i lojtarit të Liverpulit është bërë viral dhe qëndrimet për ndërhyrjen e mbrojtësit të Realit kanë qenë nga më të ndryshmet. Por mjaft i veçantë është qëndrimi në Twitter i

12 klube kundër kreut të Xhudos në Maqedoni, Rexhepi kandidat i vetëm për president!

Vazhdojnë pakënaqësitë në sportin e Xhudos në Maqedoni. Dymbëdhjetë klube të këtij sporti nga vendi janë bashkuar kundër udhëheqësve aktual të Federatës së Xhodos në Maqedoni, të cilët kërkojnë të bëjmë ndryshime për një të ardhme më të mirë. 12 klube si Ipon, Kastrioti, Rabotniçki, Superxhodo, Çegrane, Proleteri, Seishini, Bushido, Çurin,