Huan Felipe largohet nga Vardari, Shkëndija gati ta rrëmbejë!

Huan Felipe me shumë gjasa nuk do të vazhdojë me Vardarin. Frantazisti brazilian i dëshpëruar me situatën në të cilën ndodhet  skuadra shkupjane, është gati të braktis Vardarin. Kjo skuadër gjatë gjithë sezonit haste në probleme financiare, ndërsa disa borxhe ndaj futbollistëve, bënë që Federata e Futbollit të Maqedonisë mos

UEFA lë jashtë Europës Flamurtarin e Vlorës!

UEFA ka zyrtarizuar klubet pjesëmarrëse në kupat e Europës për kampionatet që tashmë janë mbyllur, por edhe ato që ende nuk kanë ulur siparin, siç është rasti me Superligën e Shqipërisë. Nga ky kampionat për në ndeshjet e Liga Europa janë zyrtarizuar vetëm Kukësi dhe Teuta, teksa Partizani për në ndeshjet

Enis Bardhi duke shpërndarë iftarë në Shoqatën “Jetimat e Ballkanit”  

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi njihet për aktivitetet e tij humane. Kohëve të fundit, futbollisti i Levantes ka kontribouar te shoqata “Jetimat e Ballkanit” e drejtuar nga Halil Kastrati. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kastrati përmes një postimi në “Instagram”, ku përveç Bardhit shihet edhe aktori tetovar Flamur Aljili

Probleme për Çelzin, një ndër yjet më të mëdhenj të skuadrës mungon në finalen e LE kundër Arsenalit!

Çelzi po përgatitet për finalen e Liga Europa kundër Arsenalit, ndeshje kjo që në program është të mëkurën, përcjellë “infOSport.mk”. “Blutë” e Londrës kanë marrë një goditje të rëndë në prag të këtij takimi, pasi është më se e sigurtë se nuk do të mund të luaj mesfushori i tyre më

“Shvercerat” e zënë ngushtë kryetarin Ganiu, ai vjen me një premtim të madh (VIDEO)

Festës së “Shvercerave” në Çair gjatë mikpritjes së futbollistëve të FC Shkupit sot iu bashkua edhe kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu. Ai me prezencën e tij dëshmoi edhe njëherë tjetër se ka një dashuri të veçantë ndaj këtij klubi, ku më parë kishte luajtur rolin e trajnerit, por

Festa vazhdoi edhe në Çair, aty ku Shvercerat mirëpritën heronjtë e tyre (VIDEO)

Futbollistët e FC Shkupit sot përsëritën suksesin e vitit të kaluar, duke kapur në çastin e fundit trenin për në ndeshjet e Liga Europa njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në ndeshjen e fundit të javës së 36-të mundi Rabotniçkin në arenën “Todor Proeski” me rezultatin 2:1, edhe atë duke iu falënderuar

Mbyllet sezoni 2018/19, ja cilat skuadra do na prezantojnë në Europë, kush do luaj në balotazh dhe në Ligën e Dytë

Sot edhe zyrtarisht është mbyllur edicioni 2018/2019 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, me ç’rast edhe zyrtarisht mësuam dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Fitorja infarkt e FC Shkupit ndaj Rabotniçkit ju siguroi atyre një vend për në Liga Europa, ndërsa skuadra e dytë

Përveç FC Shkupit, edhe Makedonija GJ.P i gëzohet Europës (VIDEO)

Makedonija GJ.P falë fitores 3:1 ndaj Pobedës, por mbi të gjitha asaj 3:1 ndaj Renovës me 27 prill, ka siguruar Europën, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Renova kishte pikë të njëjta me Makedonija Gj.P, (që të dyja skuadrat nga 47 pikë), madje edhe gol-averazh më të mirë, në fund është skuadra shkupjane