Mbyllet sezoni 2018/19, ja cilat skuadra do na prezantojnë në Europë, kush do luaj në balotazh dhe në Ligën e Dytë

Sot edhe zyrtarisht është mbyllur edicioni 2018/2019 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, me ç’rast edhe zyrtarisht mësuam dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Fitorja infarkt e FC Shkupit ndaj Rabotniçkit ju siguroi atyre një vend për në Liga Europa, ndërsa skuadra e dytë

LPFM, Java 36 pa shumë “ngjyra”

Të mërkurën në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e javës së 36-të, me të cilat edhe zyrtarisht mbyllet edicioni 2016/2017. Kjo javë do të zhvillohet vetëm për statistika, pasi tashmë gjithçka është e njohur sa u përket skuadrave që do përfaqësojnë vendin tonë në Evropë, mirëpo edhe