FC Shkupi i dhuroi fanellën me numër 4 Kryetarit të Çairit, Visar Ganiu, ja çfarë simbolizon numri 4!

Drejtori sportiv i FC Shkupit, Omer Bunjaku i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm, Fuat Sherifi, i dhuruan fanellën "bardhekaltër" Kryetarit të Çairit, Visar Ganiu, i cili më herët luante edhe rolin e trajnerit te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. Ganiut i është dhuruar fanella me numrin 4, që simbolizon numrin e titujve

Muhamed Sejdini: Gjithmonë do të luftojmë për zgjidhje që i ndihmojnë futbollit

Muhamed Sejdini, u.d. president i Federatës së futbollit të Maqedonisë në mbledhje pune në "Shtëpinë e futbollit" priti kryetarët e komunave të Çairit, Visar Ganiu dhe Ohrit, Jovan Stojanoski. Arsyeja është se këto komuna bashkë me FFM-në janë pjesë e projektit të ri infrastrukturor për rikonstruim dhe ndërtim të dy tribunave

Hasani e Ibraimi me futbollistët tjerë i urojnë ditlindjen Angellovskit

Stafi teknik së bashku me futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë me tortë ia kanë uruar ditlindjën seleksionuesit Igor Angellovski, i cili dje festoi 41 vjetorin. Futbollistët dhe stafi teknik, duke përfshirë këtu dy futbollistët shqiptarë Besart Ibraimi dhe Ferhan Hasani së bashku me ndihmës seleksionuesin Visar Ganiun i premtuan Angellovskit “Dhuratën