Rasti i fundit me Shkëndijën…Akademia Pandev mendon largimin nga Liga!

Pas vendimit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, që ndeshjen midis Shkëndijës dhe Akademia Pandev ta regjistrojë me rezultatin e arritur, 1:0 në favor të skuadrës tetovare dhe njëkohësisht duke hedhur poshtë  pretendimet e Akademia Pandevit për shkelje të rregullores nga ana e Shkëndijës për rastin ‘Lojtari ri’, skuadra debutuese në elitën e futbollit vendor ka dalë me një kumtesë, përmes së cilës kanë shprehur zemërimin e tyre, duke paralajmëruar madje edhe për largim nga liga.

Kumtesën e KF Akademia Pandev mund ta lexoni KËTU:

Leave a Reply