Felipe çmend tifozët e Vardarit, i lumtur që kam firmos me klubin më të mirë në Maqedoni

Shkëndija të shtunën ka bërë transferimin më të bujshmë të kësaj merkatoje, duke transferuar brazilianin, Huan Felipe, një nga futbollistët e huaj më të mirë që ndonjëherë ka luajtur në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Felipe te Shkëndija transferohet nga rivali i përjetshëm, Vardari, që në këtë mënyrë ka marrë një goditje

Felipe: Më pëlqejnë “Ballistët”, janë shumë të zjarrtë, ndërsa kam edhe një kërkesë nga ata

Shkëndija ka kompletuar transferimin më të bujshëm në merkaton verore në futbollin vendor, duke firmosur për dy vitet e ardhshme (1+1) me fantazistin brazilian, Huan Felipe Alves Ribeiro. Në prononcimin e tij të parë si lojtar i Shkëndijës, braziliani nuk ka fshehur kënaqësinë për këtë marrëveshje, ndërsa zbulon se gjithmonë i

ZYRTARE, Huan Felipe pjesë e Shkëndijës

Shkëndija edhe zyrtarisht gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me brazilianin, Huan Felipe, duke konfirmuar lajmin e liferuar ditë më parë nga portali ynë, “infOSport.mk”. Felipe vjen nga rradhët e Vardarit, ndërsa me “kuqezinjtë” nga Tetova ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare, me opcion rinovimi edhe për një vit tjetër. Braziliani

Bomba e ditës, Shkëndija i merr futbollistin më të mirë rivalit të madh, Vardarit

Huan Felipe pritet të jetë përforcimi më i madh i Shkëndijës në prag të ndeshjeve eliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Informacionet që vijnë nga Tetova thonë se marrëveshja është arritur dhe ditëve në vijim pritet që Huan Felipe edhe zyrtarisht të prezantohet me fanellën “kuqezi” të Shkëndijës. Me