Plotë 8 klube shqiptare do na prezantojnë në Europë!

Njëjtë sikurse sezonin e kaluar, edhe këtë edicion shqiptarët në garat europiane do të përfaqësohen nga plotë 8 klube, shkruan “infOSport.mk”. 4 klube nga Shqipëria, dy nga Kosova dhe dy nga Maqedonia e Veriut do të na përfaqësojnë në dy garat më të rëndësishme europiane, Ligën e Kampionëve dhe Ligën e

Shqiptarët me 8 skuadra në Europë, lënë pas Italinë, Gjermaninë!

Plotë 8-të skuadra nga trojet shqiptare do të na përfaqësojnë në garat europiane gjatë sezonit të ardhshëm futbollistik. Shkëndija që u shpall kampione e vendit tonë do të na përfaqësojë në kualifikueset e Ligës së Kampionëve, ku gjithashtu do luajë edhe Kukësi si nënkampion i Shqipërisë, pasi Skënderbeu që u shpall