Historike, Shqipëria dhe Kosova krijojnë ligën e përbashkët, gjithçka zyrtarizohet nesër

Kosova dhe Shqipëria hedhin hapin e parë serioz të bashkëpunimit në sport. Të dy shtetet do të krijojnë ligën e përbashkët të basketbollit. Marrëveshja përfundimtare do të firmoset nesër në orën 19:00 në Tiranë. Federata e Basketbollit të Kosovës jep lajmin për arritjen e madhe dhe shton se do të zbulohet gjithashtu

Altin Lala: Po të kishim një kombëtare, do ishim shpallur kampion bote

Ish kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala i është kthyer të flasë për futbollin shqiptar duke bërë një krahasim interesant mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Në një bisedë për“Ich bin Albaner”, Lala, ka thënë se do të dëshironte që shqiptarët të kishin vetëm një Kombëtare pasi tash

“Ballisti” rikthehet të flasë për dronin në ndeshjen Serbi – Shqipëri: Më vjen keq vetëm për një gjë!

Ismail Morina, tifozi më i famshëm në trojet shqiptare, kishte shkaktuar bujë kur kishte hedhur flamurin e Shqipërisë etnike me dron në ndeshjen Serbi – Shqipëri, që ishte zhvilluar në Beograd tek stadiumi i Partizanit. Ndeshja në fjalë ishte e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2016” dhe ishte zhvilluar në tetor

UEFA gjobit Shqipërinë

Gjatë mbledhjes së tij të fundit, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit për ndeshjen e zhvilluar Shqipëri-Francë, në “Air Albania”. Kështu, FSHF-ja është gjobitur me 5000 euro për fërshëllimat ndaj himnit francez para ndeshjes në fjalë. Gjithashtu, federata është gjobitur edhe për hedhjen

Plisat me aksion për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Tash është koha që të veprojmë. Kështu e nisin shkrimin e tyre në “facebook” grupi i tifozëve “Plisat”, të cilët shprehën gatishmërinë e tyre për të ndihmuar vëllezërit shqiptarë të Shqipërisë, pas tërmetit që shkaktoi edhe viktima, njofton “infOSport.mk”. Plisat po grumbullojnë ushqim dhe veshmbathje për familjet në nevojë dhe të

Skandal pas skandali në ndeshjen, Francë-Shqipëri (VIDEO)

Ndeshja e grupit “H” midis Francës dhe Shqipërisë nisi me vonesë, pasi organizatorët e këtij takimi në vend që të lëshojnë himnin shqiptarë, lëshuan atë të Andorrës, shkruan “infOSport.mk”. Një gjë e këtillë habiti futbollistët shqiptarë, sidomos Elseid Hysajn, mirëpo i njëjti megjithatë nuk u ndërpre deri në fund. Kjo shkaktoi

“Arena Kombëtare” nuk licencohet, Shqipëri – Islandë, ja në cilin stadium zhvillohet ndeshja

Stadiumi i ri në Tiranë “Arena Kombëtare”, ishte parashikuar që të hapej që në ndeshjen e 11 qershorit kundër Moldavisë, por  u shty në një afat tjetër, por edhe në afatin e ri të vendosur, i njëjti nuk arriti që të përmbushë kushtet. UEFA ka bërë publike axhendën e sfidës Shqipëri-Islandë,