Arbitra nga Kosova do të drejtojnë miqësoren, Shqipëri-Bullgari

Kombëtarja shqiptare do të pushojë në raundin e tetë të ndeshjeve kualifikuese të vlefshme për grupet e Europianit, “Gjermani 2024”. Mirëpo kjo nuk do të thotë se të përzgjedhurit e trajnerit Silvinjo nuk do të jenë të angazhuar. “Kuqezinjtë” të martën, në orën 18:00, do të luajnë një ndeshje miqësore me Bullgarinë,

Jasir Asani kërcënon çekët: Në Shqipëri ju pret “Ferri”

Kanë mbetur diçka më shumë se 24 orë përpara ndeshjes së rëndësishme kualifikuese të Euro 2024 ndërmjet Shqipërisë dhe Çekisë. “Air Albania” do jetë e stërmbushur me tifozë, që në këtë rast edhe njëherë tjetër do të luaj rastin e lojtarit të 12-të për “kuqezinjtë” tanë në fushën e blertë. Një nga

Struga Trim Lum ndeshjen e fazës “play-off” do ta zhvillojë në Shqipëri!

Struga Trim Lum pas fitores 3:1 në ndeshjen e parë ndaj kampionëve të Luksemburgut, Sëift Hesperange, është në rrugë të mirë të kaloj në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Do të ishte ky një sukses i jashtëzakonshëm për skuadrën e themeluar vetëm 8 vite më parë, e që

Presidenti i FIFA-s, Infantino sot viziton Shqipërinë, nesër Kosovën

Numri një i futbollit botëror, Xhianni Infantino sot do të vizitojë Shqipërinë. Presidenti i FIFA-s, fillimisht do të takohet me drejtuesit e FSHF-së dhe anëtarët e komunitetit të futbollit shqiptar. Një vizitë që përkon me festimet për 90-vjetorin e anëtarësimit të FSHF-së në FIFA, por edhe për inaugurimin e “Shtëpisë së Futbollit”,

Tifoz nga Maqedonia dhe Kosova nisen drejt Tiranës në mbështetje të kombëtares së Shqipërisë!

Mbështetja nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, nuk ka munguar asnjëherë për Kombëtaren shqiptare të futbollit, ndërsa ashtu do të jetë edhe sonte kundër Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Për këtë grupimet të organizuara nga qytete të ndryshme të Maqedonisë dhe Kosovës janë nisur për

Shqipëri-Izrael, ja kush do ta ndajë drejtësinë në “Air Albania”

Kombëtarja shqiptare pas barazimit me Islandën, këtë të premte në ‘Air Albania’ përballet me Izraelin, në sfidën e dytë të Ligës së Kombeve. UEFA tashmë ka publikuar gjyqtarin që do ta ndajnë drejtësinë në duelin Shqipëri-Izrael. Do të jetë portugezi Tiago Martins që do të gjykojë sfidën e radhës të kuqezinjve. Ai do

Shqipëri-Gjeorgji, ja formacioni i zgjedhur nga Edi Reja

Pas ndeshjes së bukur të treguar përballë Spanjës disa ditë më parë në tokën “iberike”, sonte Kombëtarja e Shqipërisë në terren vendas do të mirëpret Gjeorgjinë modeste, ndaj së cilës “kuqezinjtë” kanë një bilanc negativ, kur janë në pyetje ndeshjet mes tyre. Trajneri Edi Reja pritet që t’u japë disa minuta

Shqipëri-Gjeorgji, ja pse është një sfidë historike për “kuqezinjtë”!

Dueli në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë do të jetë historike për kombëtaren shqiptare të futbollit. Dueli i parë mes këtyre dy kombëtareve daton që nga viti 1994, derisa takimi i sotëm bën që Gjeorgjia të jetë skuadra e dytë me të cilën Shqipëria është ndeshur më shumë në

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri-Poloni!

Rezultatet e fundit të kombëtares shqiptare, sidomos ato të muajit tetor kanë entuziazmuar tej mase tifozët shqiptarë, tek të cilët është rikthyer dashuria për Shqipërinë. Më së miri për këtë flet edhe interesimi i jashtëzakonshëm për ndeshjen kundër Polonisë, ku thuhet se që tani janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen