Shqipëria e pafat, Islanda ndëshkon “kuqezinjtë” në minutën e 97-të (VIDEO)

Shqipëria e pafat. Kështu mund të përshkruajmë takimin e mbrëmshëm ndaj Islandës në kuadër të Divizionit “B” të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kështu kombëtarja shqiptare e mbylli në vendin e tretë në grup këtë edicion të Ligës së Kombeve, ku pritshmëria ishte të fitonte grupin dhe ngjitej në Ligën

Shqipëria nuk fiton dot as me 10 lojtarë, e pëson në minutën e 97-të (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka zhgënjyer tifozët “kuqezi”, duke barazuar 1:1 në shtëpi përballë Islandës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë” e Edi Rejës, ndërsa në këtë kontribuoi edhe kartoni i kuq i Gunarson të Islandës që në minutën e 11-të. Kjo bëri që Shqipëria të ndihmojë totalisht ndeshjen, ndërs në minutën

Ndodhi për herë të parë mbrëmë, ndeshja Islandë-Shqipëri theu një tabu

Ndeshja mes Islandës dhe Shqipërisë ka shënuar një risi në përballjet mes këtyre dy kombëtareve. Mbrëmë këto dy kombëtare zhvilluan takimin e tyre të 8-të, duke regjistruar njëherit edhe barazimin e parë. Deri tani, në 7 ndeshjet e mëparshme kishte qenë Islanda që kishte kryesuar me 4 fitore ndaj “kuqezinjëve” që

Me golin e kumanovarit Seferi, Shqipëria në pushim shkon me epërsi

Kombëtarja e Shqipërisë pas 45 minutave të para është në epërsi përballë Shqipërisë, kjo falë golit të shënuar nga ana e kumanovarit Taulant Seferi, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i Tiranës mjaft mirë reagoi para portës kundërshtare, kur një top të devijuar nga ana e portierit vendas, Seferi e shndërroi në gol, duke

Maqedonia vazhdon të ëndërrojë, siguron balotazhin për në Botëror (VIDEO)

Maqedonia e ka mbyllur  në mënyrën më të mirë ciklin eliminatorë për Btërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bllagoja Milevski sonte në arenën “Todor Proeski” mundën Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar vendin e dytë në grupin “J”, me ç’rast për

Alioski shkëlqen edhe njëherë tjetër me Maqedoninë (VIDEO)

Ezgjan Alioski ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër me fanellën e përfaqësueses së vendit tonë, duke dëshmuar formën e mirë që po kalon, pavarësisht transferimit të tij në futbollin arab, shkruan “infOSport.mk”. Alioski shënoi një nga golat në barazimin 2:2 të Maqedonisë ndaj Islandës, ndërsa i njëjti edhe pse nuk shënoi në

Gjermania do të mirëpret Islandën dhe Maqedoninë në stadiumin ku luan skuadra e ligës së tretë!

Kombëtarja e Gjermanisë dy ndeshjet e para eliminatore të vlefshme për Botërorin e vitit 2022, do ti zhvillojë në Duisburg, aty ku ndeshjet i zhvillon skuadra që garon në ligën e tretë gjermane dhe që mban të njëjtin emër, sikur të qytetit. Ndeshjen e parë skuadra e Joakim Lëv do ta

Kampionët e Botës i shpëtojnë turpit falë një autogoli dhe penaltie në fund (VIDEO)

Kampionja e Botës, Franca nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2:2 në miqësoren e zhvilluar në Gingan ndaj Islandës. ‘Gjelat’ pësuan dy gola nga mysafirët, ndërsa i shpëtuan turpit vetëm në 5 minutat e fundit të takimit. Birkir Bjarnason në minutën e 30-të shënoi golin e parë për Islandën,