Angellov: Nuk e kam të qartë se si maqedonasit fërshëllyen himnin e gjyshërve të tyre!

Mbrëmë në arenën “Todor Proeski” Bullgaria në kuadër të Ligës së Kombeve mundi Maqedoninë me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme për grupin 4 të Ligës “C”. Doli të jetë kjo një ndeshje mjaft e luftuar në terren, ndërsa në tribuna e njëjta kishte edhe konotacion politik, kjo për

MPJ dënoi fyerjet dhe fërshëllimat gjatë intonimit të himnit të Bullgarisë

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) ka reaguar në lidhje me atmosferën e krijuar në ndeshjen e mbrëmshme në mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Nga MPJ e dënojnë gjuhën e urrejtjes, duke thënë se “keqpërdorimi i këtyre ngjarjeve për përhapje të urrejtjes dhe jotolerancës paraqesin kundërthënie thelbësore te idesë së

Gafa me himnin shqiptarë “gjelave” do ju kushtojë 100 mijë euro

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit. Prestigjiozja franceze, “L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, e cila ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik me 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet

Himni kombëtarë këndohet nga të gjithë! Pa dyshim momenti më i bukur i ndeshjes Kosovë-Shqipëri (VIDEO)

Sot në Cyrih të Zvicrës para plotë 18.700 tifozëve të pranishëm në tribuna u zhvillua vëllazërorja midis Kosovës dhe Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Pavarësisht fituesit që në fund doli të jetë përfaqësuesja e Kosovës, momenti më i bukur i këtij takimi ndodhi para fillimit të takimit gjatë interpretimit të himnit kombëtarë, ku