Klop tregon arsyen e mungesës së Shaqirit në ndeshjen ndaj Leçesterit

Liverpulli këtë fundjavë në elitën e futbollit anglez regjistroi një fitore shumë të rëndësishme 3:0 përballë Leçester Sitit, duke u rikthyer sërish në pozitën e parë, të cilën tashmë e ndanë me Totenhamin, që të dyja skuadrat me nga 20 pikë. Në këtë ndeshje te “redsat” mungoi futbollisti shqiptarë, Xherdan

Nuk kanë të ndalur problemet për Liverpullin, Klop merr lajmin më të keq të mundshëm!

Po vazhdon mallkimi i Liverpullit nga lajmet tronditëse për shkak të lëndimeve të futbollistëve kryesor të ekipit, e sidomos ata të repartit difenziv. I fundit që ka pësuar një lëndim është Robertson, i cili nuk është përfshirë në listën e futbollistëve të kombëtares skoceze për ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër

Edhe Jurgen Klop i fascinuar me djemtë e Kosovës

Fitorja e Kosovës ndaj Çekisë përveç në mediat shqiptare po bënë jehonë edhe në ato ndërkombëtare, madje duke përfshirë edhe figura eminente, siç është edhe trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop. Strategu gjerman në profilin e tij zyrtarë në “facebook”, përmes një foto ka elaboruar në mënyrën më të mirë mundin

Gjesti i Mohamed Sallah që bëri trajnerin Klop të qajë

Liverpulli po vazhdon të shkëlqejë këtë edicion në Premierligën angleze nën drejtimin e trajnerit Jurgen Klop. Skuadra nga ‘Enfilld Roud’ të shtunën me një përmbysje të çmendur mundi Arsenalin me rezultarin 5:1. Tre gola në këtë ndeshje realizoi braziliani Firminjo, teksa nga një gol realizuan edhe Sadio Mane dhe Mohamed Sallah. Pas ndeshjes, trajneri, Jurgen