Zaniolo, ylli i rradhës që transferohet te Galatasaraji

Nikolo Zaniolo është gati t’i bashkohet Ikardit dhe Mertensit te Galatasaraji. Pas ditëve të stuhishme në merkato, kanë përfunduar pozitivisht negociatat për taransferimin e tij nga Roma te skuadra gjigande turke nga Stambolli. Zaniolo do të fluturojë pasditen e sotme drejt Turqisë për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur kontratën