Caktohen arbitrët e ndeshjeve çerekfinale të Kupës

Nesër në program janë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, ndërsa tashmë dihen edhe emrat e arbitrëve që do të udhëheqin katër ndeshjet e planifikuara, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të dy arbitrëve më me emër në futbollin vendor, Aleksandar Stavrev dhe Dimitar Meçkarovski, nga FFM kanë vendosur që ndeshjet e nesërme

Caktohen arbitrët e ndeshjeve të javës së 5-të në LPFM

Janë caktuar arbitrët e ndeshjeve të javës së 5-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, që starton të shtunën me përballjet Bellasica-Shkëndija dhe Struga Trim Lum-Sileksi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në Strumicë i është besuar Krumislav Gjorgiev nga Shtipi, ndërkohë kryesori i takimit në Strugë do të jetë Marjan Stojanovski nga

Caktohen emrat e arbitrëve, ja kush referon ndeshjet, FC Shkupi-Vardari dhe Renova-Shkëndija

Komisioni i arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka bërë të ditur listën e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së 6-të në LPFM, që në program janë të mërkurën, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj derbin mes rivalëve të vjetër të Shkupit që do të zhvillohet