AO, Kerber dhe Halep avancojnë në gjysmëfinale

Simona Halep dhe Agelik Kerber janë dy gjysmëfinalistet e fundit të “Grand Slem” turneut të Australian Open, njofton “infOSport.mk”. Mëngjesin e sotëm që të dyja arritën fitore të lehta përballë kundërshtareve të tyre, duke caktuar në këtë mënyrë një përballje mes vete në gjysmëfinale. Halep, numri 1 në botë për femra, me

Kerber fiton turneun në Sidnei

Ish-numri 1 në botë për femra, tenistja gjermane Angelik Kerber ka triumfuar sot në turneun e Sidneit në Australi. Ajo mundi 2-0 në finale australianen Ashleijt Barti (6-4, 6-4), në një ndeshje me rivalitet, por ku përvoja e gjermanes bëri diferencën në fushë. Ky është titulli i parë për Kerber pas