NBA, fitojnë Denveri dhe Minesota

Denver Nagets ka mposhtur Milluokin në mbrëmjen e radhës në NBA, me rezultatin 134:123, me protagonistë kryesor Nikola Jokiç dhe Antetokunmpo. Milluoki u rezistoi “Nagetsave” vetëm deri në fillimin e periudhës së dytë, që më pas Denveri të merrë frerët e lojës në duar, madje duke arritur të krijojë edhe një

NBA, fitojnë Indiana e Minnesota

Në orët e pasmesnatës në NBA ligën profesioniste në program ishin dy ndeshje, ku fitoreve në fund iu gëzuan Indiana dhe Minesota, njofton “infOSport.mk”. Indiana si mysafir demoloi Feniks Sans me rezultatin 97:120, teksa Minesota në teren vendas me rezultatin 120:103 ngadhnjeu ndaj Portlandit. Skuadra nga Indianapolis falë një pjese të parë