Botërori 2018 barazohet me atë të vitit 2014 me gola të shënuar nga goditjet e lira (VIDEO)

Serbia në ndeshjen e parë të ditës së tretë të Botërorit “Rusi 2018” mundi Kosta Rikën me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë ndeshje për Serbinë e realizoi Aleksandar Kolarov, edhe atë nga gjuajtja e lirë, që njëherit ishte edhe goli i tretë i shënuar në këtë

“Rusi 2018”, mungesat e bujshme dhe ata që rrezikojnë të mos jenë pjesë e saj

Lotët e Kosçielnit, dëshpërimi i mbrojtësit të Arsenalit për dëmtimin e rëndë që pësoi në tendinën e Akilit, të pësuar gjatë gjysmëfinales së Liga Europa kundër Atletiko Madridit mbrëmë, që do t’i kushtojë atij edhe Botërorin me Francën, e bëjnë atë thjesht të fundit e një serie protagonistësh që ose

Trajneri Egjiptit: Problem stërvitjet para Botërorit, kemi ramazanin në atë muaj!

Trajneri i përfaqësueses së futbollit të Egjiptit, Hektor Kuper, deklaroi se Ramazani përbën një problem të madh përpara Botërorit. “Kam një problem para Botërorit: Ramazanin. Lojtarët e mi agjërojnë dhe unë nuk kam kur t’i stërvis. Vetëm po e bëra stërvitjen në 5 të mëngjesit. Nuk mund të stërvis dikë që