Shënon në minutën e 91-të dhe shpërrthen në vaj! Goli i tij eliminoi ekipin e babait të tij

Xhankarlo Maldonado ka përjetuar momentin më të hidhur nga 36 vitet e jetës së tij dhe 20 viteve si futbollist profesionit që kur kishte debutuar për ekipin River Plate nga Uruguaji, shkruan Gazetasheshi.com. Së fundmi ai realizoi gol në minutën e 91-të për ekipin e tij Deportivo Táchita, përballë Puerto Cabello