Angellovski zbulon formacionin, dy futbollistë të Shkëndijës titullarë kundër Armenisë

Igor Angellovski para pak çastesh ka zbuluar formacionin, me të cilin do të zbres në fushën në Nikozia, aty ku me fillim në ora 18:00 do të përballet me Armeninë në ndeshjen vendimtare për vendin e parë në grupin C2 të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Është kjo ndeshja e fundit

Angellovski mbrojtjen ia besoi dyshes shqiptare!

Në këto momente në arenën “Todor Proeski” po zhvillohet takimi i vlefshëm gjysmëfinal i Ligës së Kombeve midis përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Për dallim nga ndeshjet e tetorit kur në bankonë vendoste Egzon Bejtullain, këtë herë trajneri Igor Angellovski që nga minuta e parë ka inkuadruar

Njihuni me dy kampionët e ri te Shkëndija! Nuk janë Buba dhe Ibra

Te Shkëndija ka shumë kampionë, por dy prej tyre i kalojnë kufijtë e normales për peshën që kanë te skuadra tetovare, njofton “infOSport.mk”. Fjalën e kemi për mbrojtësin Egzon Bejtullai dhe portierin Kostadin Zahov, të cilët këtë sezon kanë luajtur nga 1590 minuta me fanellën e “kuqezinjëve”, apo në të gjitha