E bujshme, gardiani 18-vjeçar i Dinamo Tiranës firmos në Bundesligë!

Simon Simoni ka realizuar ëndërrën e tij, teksa portieri 18-vjeçar i Dinamo Tiranës, nga viti 2023 do të mbrojë ngjyrat e skuadrës së njohur nga Bundesliha gjermane, Ajntraht Frankfurtit, përcjellë “infOSport.mk”. Fituesit e Liga Europa, do të paguajnë 600 mijë euro për kartonin e portierit shqiptarë, ndërkohë që do të ketë

Plani gjenial i tifozëve të Dortmund, publik “virtual” në 89 ndeshjet me dyer të mbyllura në Bundesligë

Bundesliga – sipas asaj që shkruan “Corriere dello Sport” – ka sajuar një publik virtual, me potencial fitimi real, për të populluar stadiumet në 89 ndeshjet e parashikuara me dyer të mbyllura deri në fund për të plotësuar kalendarin dhe kampionatin që ka ndaluar në 8 mars për shkak të