Bunjamin Shabani: Të kalojmë Buduçnostin dhe të qëndrojmë sa më gjatë në Europë

Bunjamin Shabani nuk e pati fatin të shënojë në asnjërën nga ndeshjet kundër Zhalgiris në kuadër të turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, por pa dyshim se kapiteni i Struga Trim Lum, udhëhoqi skuadrën në mënyrën më të mirë, duke qenë një motor i pandalshëm në mesfushë, aty

Treshja Ibraimi-Shabani-Merxhani flasin për grumbullimin me përfaqësuesen e Maqedonisë dhe ndeshjen e nesërme me Pobedën

Treshja Ibraimi, Shabani, Merxhani, të cilët fundjavën që lamë pas luajtën me përfaqësuesen e Maqedonisë kontrolluesen ndaj Arabisë Saudite, tashmë ju rikthehen garave elitare me ekipin e Struga Trim Lum. Qe të tre duke folur për emocionet dhe grumbullimin me ekipin përfaqësues të vendit, për faqen zyrtare të klubit folën për