Shkëndija me tre mungesa ndaj Renovës

Shkëndija sot në Tetovë do të zhvillojë derbin e parë lokal të këtij sezoni kundër  Renovës, njofton “infOSport.mk”. Është pa dyshim kjo ndeshja që do të zgjojë më shumë interesim për fytbolldashësit në vendin tonë, duke pasur parasysh se këto ndeshje gjithnjë kanë sjellë futboll cilësor dhe rezultate të papritura.

Çelikoviç i lumtur për golin, por para së gjithash për kualifikimin e Shkëndijës (VIDEO)

Barazimi 1:1 në fushë të HJK Helsinkit i ka dhënë Shkëndijës kualifikim në raundin e tretë të eliminatoreve të UEFA Europa League. “Kuqezinjtë” kishin epërsi 3:1 nga ndeshja e parë në Strumicë, ndërsa në takimim e kthimit në Finlandë Helsinki avansoi 1:0 dhe kishte nevojë vetëm për një gol për