Formacionet zyrtare, tre shqiptarë startues në Maqedoni-Spanjë (FOTO)

Janë mësuar edhe formacionet zyrtate të ndeshjes ndërmjet përfaqësueses U21 të Maqedonisë dhe Spanjës në kuadër të grupit B në Kampionatin Evropian për të rinjë që po zhvillohet në Poloni. Në formacionin startues të Blagoja Milevskit për ndeshjen ndaj Spanjës janë përfshirë tre shqiptarët Enis Bardhi, Egzon Bejtullai dhe Besir Demiri,

Spanja me probleme para takimit me Maqedoninë, lëndohet Grimaldo

Ende pa filluar mirë Kampionati Evropian në Poloni, njëri ndër favoritët kryesor për të fituar këtë kompeticion si Spanja, ngelet pa një futbollist kryesor. Spanja sonte do të jetë përballë Maqedonisë, mirëpo në këtë ndeshje por edhe në ndeshjet tjera të Evropianit nuk do të mund të llogaritë futbollistin Aleks