Këngëtari shqiptar do performojë në ceremoninë hapëse të “Euro 2020(1)”

Mbrëmjen e nesërme starton Kampionati Europian me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Ceremonia hapëse e kompeticionit do të startojë dy orë para me performancën e disa prej artistëve më me zë botëror. Por hapësirë në këtë kompeticion do të ketë dhe për këngëtarin shqiptar,