Zylbehari: Shkëndija këtë vit do të luajë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve!

Shkëndija nga Tetova është prej skuadrave më të organizuara shqiptare dhe sundon në Kampionatin e Maqedonisë në futboll. Shkëndija dhe Skënderbeu nga Korça, janë shembull për të mirë, se si bëhet organizimi në klub dhe si luftohet në arenën ndërkombëtare.  Faton Zylbehari është zëdhënës i klubit të Shkëndijës, një njeri

Gazetari shqiptar në mesin yjeve të futbollit spanjoll (FOTO)

Përderisa të tjerët vraponin për një foto kujtim me futbollistët e Spanjës, ishte gazetari i televizionit Shenja, Faton Zylbehari (njëkohësisht edhe zëdhënës i FFM-së) që qëndronte krah për krah me yjet si Serhio Buskets, David Silva e seleksionuesi i Spanjës, Hulien Lopetegi në konferencën për media që udhëheqi para dhe